top of page

Lojistik ve Dağıtım

RFID sistemler ile malların, paletlerin ve paketlerin lojistik ve dağıtımında anında rekabet avantajı elde edin. Yönetim sürenizi azaltın ve gerçek zamanlı olarak doğru ve güvenilir bilgi edinin.

Malların lojistiği ve dağıtımı çok geniş bir kavramdır ve ürünleri, paketleri, gruplamaları veya paletleri tanımlarken neredeyse tüm ihtiyaçları karşılayabilir. RFID, verilerin ve kontrol hareketlerinin insan müdahalesi olmadan yakalanmasını kolaylaştırır ve bunları üçüncü taraflarla olduğu gibi şirket içinde paylaşır.

RFID sistemler lojistik ve dağıtım sektörlerinde, başlangıçtan sonuna kadar tedarik zincirindeki tüm süreçlere destek verir.

  • Menşe halindeki malların tanımlanması

  • Mal alımında acil işlemler

  • Kimin yaptığı ve ne zaman yapıldığına bakılmaksızın konum değiştirme

  • Tedarik zincirinin tam görünürlüğünü elde edin

  • Siparişlerinizin doğru şekilde alındığından emin olun ve hazırlık sürenizi kısaltın

  • Sefer veya sevkiyatlardaki operasyonların garanti altına alınması

  • Tekrar kullanılabilir varlıkları yönetme (varlık izleme)

  • Uygun stok uyarı yönetimi ile eskimekten kaçının

  • Hareketleri ve verileri BT, ERP, MES, WMS veya diğer sistemlerinizle gerçek zamanlı olarak entegre edin

Mal Girişi :

Malların alınmasında RFID teknolojisinin kullanılması, ağır ve büyük paletlerin fiziksel olarak sökülmesine gerek kalmadan çalışma saatlerini azaltmanıza olanak tanır. Yönetim sisteminize veya ERP'nize otomatik giriş ile veri toplamada da en yüksek güvenilirliğe sahip olursunuz.

Depo Yönetimi

RFID sistemlerin hammadde, yarı ayrıntılı ürün veya bitmiş ürün ile depo yönetiminde kullanılması, insan etkileşimi olmadan ürünleri sorunsuz bir şekilde bırakmanıza ve almanıza olanak tanır.

Sipariş Toplama : 

ERP ve WMS ile otomatik sipariş toplamak ve sevkiyat yapmak, üretkenliği geleneksel barkoddan% 20-30 daha fazla artırır.

Gerçek Zamanlı Yönetim :

Kontrol paneli ve ERP veya yönetim yazılımınızla uyumlu arayüzler ile tüm hareketler gerçek zamanlı olarak insan müdahalesi olmadan yönetilir.

İzlenebilirlik : 

Tedarik zincirindeki malzeme üretiminin herhangi bir zamanında izlenebilirlik elde edebilir, partiler, tarihler, ürün değişkenleri, ağırlıklar, boyutlar ve ürünle ilgili diğer verileri elde edebilirsiniz. Avrupa ve FDA düzenlemelerine uygun olarak ürünlerinin AB ve ABD'ye ihracatına olanak tanıyan GS1 gibi uluslararası standartlarla çalışır.

Güvenli Yükleme : 

Teslimat araçlarının yüklenmesinde seferlerin içeriğinin yükleme sırasında kontrolü ve hata uyarıları ile akıcı ve güvenilir bir lojistik için gerekli doğru dağıtım

bottom of page