top of page

Depo Yönetimi

RFID sistemler ile depodaki hareketleri yönetmek , operatörlerin çalışmalarını en aza indirir ve işlemlerinize değer katmayan verimsiz görevleri azaltır.

"Her şey yerli yerinde" demek kolaydır, ancak hepimizin bildiği gibi bunu başarmak için muazzam insan kaynakları, doğru araçlar ve zaman gerekir.

RFID teknolojisi ile, malların standart depolama yöntemlerini aşan bir avantaj olarak, konumu değiştirse bile malınızın her zaman nerede olduğunu bilirsiniz.

Taze gıda ve kolay bozulabilen şeylerin depolanmasını düşünün. Günümüzde elektronik bir ürün bile  bozulabilir olarak kabul edilebilir. Deponuzdaki RFID şirket süreçlerinizi ve gözetiminizi geliştirmek için vazgeçilmez bir araçtır.

RFID - Süreçlere Değer Katar

 

RFID depo sistemleri tüm depo yönetimi süreçlerini başından sonuna kadar geliştirir.

  • Resepsiyondaki öğelerin tanımlanması

  • Anında işlemler / mal girişinde kayıt

  • Nerede ve ne zaman olursa olsun değişen yerleri takip etme

  • Depo hareketlerinin eksiksiz görünürlüğü ve optimizasyonu

  • Envanter uyarılarının uygun yönetimi ile eski stoklardan kaçınma

  • Üç boyutlu konumların raflı ve rafsız yönetimi

  • ERP, MES, WMS veya diğer veri giriş sistemlerinizle verilerin gerçek zamanlı olarak taşınması ve entegrasyonu

Giriş Hareketleri :

Deponuzda bulunan RFID portalları ile giriş yollarındaki hareketleri kontrol edebilirsiniz. Tüm hareketler insan müdahalesi olmadan kaydedilir.

RFID İşlemleri :

Konumu değiştiren öğeler, taşınması gereken mallar, doğru şekilde depolanması gereken ürünler RFID'nin daha kolay ve basit hale getireceği işlemlerdir. Her bir ürünün nerede olduğunu bilir ve manuel veri girişine gerek kalmadan hareketini ve geçmişini kaydedebilirsiniz.

RFID Depo Yönetimi :

Deponuzu otomatik olarak yönetebilir, her bir öğenin durumu ve konumu hakkında gerçek zamanlı bir harita oluşturabilirsiniz. Ölçüt konumlarınızı ve önemli performans verilerinizi yapılandırıp  belirli prosedürler ve hareketler için uyarılar ayarlayabilirsiniz.

Üç Boyutlu Konumlama :

Tüm işlemlerin konumunu insan müdahalesi olmadan kaydedip öğrenebilir, fazlalıklardan ve hatalardan kaçınabilirsiniz.

bottom of page