top of page

RFID - Gıda Endüstrileri

RFID sistemler güncel Türk Gıda Kodeksi'nin gerektirdiği tüm süreçlerin hassas takip ihtiyacını en iyi şekilde karşılar.

RFID sistemler günümüz gıda endüstrisinde üretim, paketleme ve depolama süreçlerinde hızla yaygınlaşmaktadır.

Gıda endüstrisi standartları uyarınca ürünlere ait anahtar bilgilerin verilmesi zorunludur.

Bu bilgiler;

Tavsiye edilen tüketim tarihi

Paketleme ve kullanım talimatları

Ürün ağırlığı

Isı, nem ve benzeri saklama koşullarıdır.

TAGOFID Süreçlere Değer Katar

RFID teknolojisi uygulamaları, gıda endüstrisi gibi dinamik bir sektörde üretim ve tedarik süreçlerinin başlangıcından sonuna kadar gıda güvenliği ve yönetmeliklere uygunluk pek çok alanda güvenilir bilgiye anında ulaşma imkanı sağlamaktadır.

Tedarikçinin kodları, tarihleri ​​ve partileri ile birlikte ürün alındığı anda ve yerde kimlik tespiti

Üretim süreçlerinde veri yakalama

Yönetmeliklere göre etiketleme

Tüm süreçlere tam görünürlük ve verimliliği artırma

Envanter uyarılarının etkin yönetimi ile eski veya süresi dolmuş stokların tutulmasını önleme

Müşterilere zamanında ve doğru sevkiyat

Hareketlerin ve verilerin BT, ERP, MES, WMS veya diğer sistemlerle gerçek zamanlı entegrasyonu

Hammadde Alımı :

Malların alınmasında RFID teknolojisinin kullanılması, ağır ve büyük paletlerin fiziksel olarak sökülmesine gerek kalmadan çalışma saatlerini azaltmanıza olanak tanır. Yönetim sisteminize veya ERP'nize otomatik giriş ile veri toplamada da en yüksek güvenilirliğe sahip olursunuz.

Depo Yönetimi : 

Hammadde, yarı mamül veya bitmiş ürün ile, depo yönetimin insan etkileşimi olmadan ürünleri sorunsuz bir şekilde bırakmanıza ve almanıza olanak tanır.

Anlık Bilgi Erişimi : 

RFID etiketlerinin ve antenlerin stratejik olarak konumlandırılmasıyla, her işlemde oluşturulan bilgiler otomatik olarak elde edilir,  saklanır ve gerçek zamanlı uyarılar ile işletmenizin gereksinimlerine göre size bilgi sağlar

EAN-GS1-128 Etiketleme :

Her bir palet için girişleri, boyutları, çeşitleri ve ilgili verileri ilişkilendirerek hat başına zaman kontrolü sağlar.

İzlenebilirlik : 

İşletmelerin yerel, Avrupa ve FDA düzenlemelerine uygun olarak ürünlerini AB ve ABD'ye ihraç etmelerine olanak tanıyan GS1 gibi uluslararası standartlarla çalışan özel yazılımımızla, tedarik zincirindeki malzeme üretiminin izlenebilirliğini elde edebilir, partiler, tarihler, ürün değişkenleri, ağırlıklar, boyutlar ve ürünle ilgili diğer verilere anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Garantili Teslimat : 

Yüklemeden önce gönderileri, siparişleri, partileri ve tarihleri ​​kontrol ederek verimli ve zamanında teslimatlar yapmanızı sağlar ve müşteri sadakati ve memnuniyeti kazandırır.