İç İzlenebilirlik

İç izlenebilirlik, işletmelerin süreçlerdeki verileri izlemek ve kaydetmek için gerekli olan yöntem ve prosedürleri ifade eder.

İç izlenebilirlik ürün ya da ham madde alımlarında, üretim işlemlerinde ve üçüncü taraflara teslim edilme aşamalarında gereklidir.

 

İç izlenebilirlikte amaç, üretim de lojistik sürecinin bütün bileşenlerinin tüm özelliklerini baştan sona denetleyerek eksiksiz bir izleme sistemi oluşturmak için gerekli veriyi elde etmektir.

RFID izleme sistemleri;

  • Ürün ve ham madde alımları

  • Depo ve stok yönetimi

  • Üretim hattı

  • Dahili lojistik 

  • Tanımlama ve etiketleme

  • Sipariş takibi ve paketleme

 

Süreçlerini hızlandırmanıza yardımcı olur.

İç İzlenebilirlik Uygulamaları

İç izlenebilirlik uygulamaları iş süreçlerinin optimizasyonu ve tedarik zincirinin görünürlüğü için gerekli bilgilere ulaşmanızı sağlar.

 

Çeşitli alanlardaki sektörel uygulama ve süreçler için geliştirdiğimiz çözümlerle, güvenli kararlar vermeniz için gereken doğru ve gerçek zamanlı bilgilere ulaşmanın sade ve kolay yollarını keşfedin.

RFID sistemler geniş bir yelpazede yer alan iş kollarında süreçleri optimize eder.

RFID uygulamaları farklı sektörler için her sektöre özel uyarlanmış çözümler sunar.

Ham Madde Alımı :

RFID sistemler ile mal alımlarında paletleri sökmenize gerek kalmadığından iş gücünden tasarruf edersiniz. Yönetim sistemi ve ERP entegrasyonu ile veri toplamada en güvenilir yöntemdir.

Zamanlama ve Uyarılar :

RFID sistemler ile ham madde, yarı mamül ve mamullerinizin depo yönetimini insan etkileşimi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerinizin tüm hareketlerinizi kayıt altına alarak anahtar performans göstergeleriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz.

RFID Online Süreçler :

RFID sistemler ile her işlemde üretilen bilgileri otomatik olarak izleyerek, uyarı ve sapma parametreleri ile verilerinize gerçek zamanlı erişebilme imkanı elde edersiniz.

EAN-GS1-128 Etiketleme :

Palet üretim hattı giriş, lot ve benzeri verilerinizi ilgili paletlerin ürünleri ile ilişkilendirerek hat başına zaman kontrolü sağlar.